Hľadať Registrácia
Môj košík 0,00 €

Ako si správne vybrať lyžiarske palice

Pridané 23.04.2018 Gurkuda

V ponuke je veľký výber lyžiarskych palíc, ktoré sa medzi sebou odlišujú hlavne materiálom, gripom a krúžkom. Ale hlavným kritériom pre výber lyžiarskych palíc je ich dĺžka. Aj keď ste „len“ rekreačný lyžiar, keď si vyberiete vhodnú dĺžku, môžete si kúpiť aj drahšie palice. A ako na to?

Palice sa vyrábajú z rôznych materiálov ako je napríklad karbón, zycral, dural... Palice vyrobené z karbónových vlákien, ako napr. P160 TRIAX VAS GRIP, sa vyznačujú nízkou hmotnosťou a vynikajúcou tuhosťou. Poskytujú perfektnú stabilitu aj vo väčších rýchlostiach a na náročnejších svahoch. Zycralové palice tiež patria medzi tvrdšie palice, čím sa odlišujú od duralových.

Na základných duralových modeloch (PURSUIT BLACK) je zvyčajne použitý jednoduchý grip s nylonovým remienkom. Ale v ponuke palíc značky Rossignol nájdete aj napr. palice PURSUIT 70 s dvojzložkovým gripom, alebo s novinkou na trhu -VAS GRIPOM použitým na paličkách P90 ALU VAS GRIP. Technológia VAS GRIP spočíva v tom, že grip je dutý kvôli nižšej hmotnosti a na paličke je uchytený pomocou elastomerických inzertov, ktoré tlmia vibrácie a poskytujú vyšší komfort. Alebo vás možno zaujmú palice so štýlovými rukoväťami potiahnutými pravou kožou a s remienkom s kožušinkou - UNIQUE CARBON.

Veľkosť krúžku závisí od terénu, v ktorom lyžujete. Pre lyžovanie hlavne na upravených svahoch sú vhodné skôr malé krúžky, a naopak pri jazdení v hlbšom snehu oceníte skôr väčší priemer krúžkov.

www.rossignol.com

Nike NSW MODERN JOGGER GREY nohavice

Pánske tréningové nohavice Nike NSW MODERN JOGGER GREY 80% bavlna 20% polyester

Akcia
31,20 €
Columbia GO TO HOODED JKT BLUE pánska outdoor bunda

Pánska outdoor bunda Columbia GO TO HOODED JKT BLUE Omni-heat viditelná technoloógia hliníkových bodiek na priedušnom materiály zaisťuje viacej tepla prostredníctvom odrazu ľudského tepla a jeho udržnia pod odevom. Outdoorová bunda so sťahovatelnou kapucň

85,70 €
Turistická bunda McK ACTIVE KENNY RED

Turistická bunda McK ACTIVE KENNY RED je zateplená výplňou THINSULATE odolná proti vetru. Rukávy ukončené gumičkmi. Sťahovacia kapuca a spodok. Dve vrecká na zips.

52,70 €

Posledné príspevky

Všetko čo potrebujete vedieť o športovej masáži
Všetko čo potrebujete vedieť o športovej masáži
Včera ste to v posilke prehnali a dnes sa neviete ani pohnúť. V tom vám priateľ odporučí športovú masáž, mali by ste ju vyskúšať? Fyzioterapeut Dr. Nicole Lombardo vám povie všetko čo potrebujete vedieť aby ste sa mohli správne rozhodnúť.
Ako naučiť dieťa lyžovať bezbolestne I.
Ako naučiť dieťa lyžovať bezbolestne I.
V nasledujúcej sérií článkov Vám ponúkneme pár rád, ako si poradiť s dieťaťom pri prvých zážitkoch na svahu, aby nemalo traumu, zlozvyky a zlý deň.
Ako na lyžiarske okuliare II.
Ako na lyžiarske okuliare II.
Pokračovanie článku so zostávajúcimi parametrami.
Ako na lyžiarske okuliare I.
Ako na lyžiarske okuliare I.
Veríme, že tento článok pomôže vybrať tie správne okuliare, aby ste si lyžovačku užili a nie furt naprávali okuliare, utierali rosu a žmúrili, alebo naopak pučili oči do tmy.
Ako na lyžiarske prilby II.
Ako na lyžiarske prilby II.
Ako na prilby II. je pokračovaním článku o výbere a druhoch lyžiarskych prilieb.