Hľadať Registrácia
Môj košík 0,00 €

HISTÓRIA ŠPORTOVÝCH ZNAČIEK - ATOMIC

Pridané 23.04.2018 Gurkuda

Autori lyžiarskeho vybavenia Atomic sú rakúskeho pôvodu. Výrobky tejto značky sú považované za jedny z najlepších a najviac inovatívnych na svete. Niet divu, že v tíme Atomic sú športovci, ktorí svoje najvyššie ambície premenili vo víťazstvá. Kto sa len trochu zaujíma o biely šport, mená ako Thomas Morgenstern, Hermann Maier, Marcel Hirscher (na fotografii) či Markus Larsson mu nie sú neznáme. A spája ich – ATOMIC!

 

Tu sa vyrábajú...

Líder inovácie

Atomic je značka, ktorá od svojho vzniku smelo experimentuje, a zameriava sa na inovácie. Najlepším dôkazom toho sú početné ocenenia spoločnosti. Atomic 12 krát vyhral súťaž o najlepšieho návrhára vo Svetovom pohári Alpine. V priebehu desaťročí značka ATOMIC vyvinula prevratné technológie, ako je zvýšenie trvanlivosti povlaku Aero Speed alebo systémy inteligentného Snow Concept. Tiež sa venovala dizajnu svojich výrobkov - vyrába napríklad lyže BETA 4.

Marcus Larson

Značka pre profesionálov i nadšencov

Do sveta športu značka Atomic vstúpila v roku 1968 a odvtedy sa jej šnúra úspechov nikdy nepretrhla. Olga Pall získala v tom roku zlatú medailu v zjazdovom lyžovaní na ZOH. V roku 1976 spoločnosť Atomic mala radosť ešte väčšiu. Domáca Rosi Mittermaierová dokázala v priebehu olympijských hier v Innsbrucku získať dve zlaté a jednu striebornú olympijskú medailu a na konci sezóny aj titul Športovec roka. Ďalšia vlna úspechov  prišla v roku 1999. Hermann Maier, rakúsky alpský lyžiar vyhral dve zlaté medaily na majstrovstvách sveta a zo Svetového pohára si odniesol všetko - krištáľový glóbus za celkové prvenstvo vo SP, malý krištáľový glóbus v obrovskom slalome a malý krištáľový glóbus v Super-G . Môže sa pochváliť najväčším počtom zlatých medailí, ktoré získali športovci spojení so značkou ATOMIC na olympijských hrách a majstrovstvách sveta.

Hermann Maier

Atomic Team

Aj dnes značka dodáva vybavenie pre najlepších športovcov na svete. Atomic Team tvoria lyžiarske hviezdy ako Benjamin Raich, Josef Strobl, Stephan Eberharter, Marcel Hirscher, Mikaela Shiffrinová, Janne Ahonen, Thomas Morgenstern, Anders Bardal a Tom Hilde.

 

Mikaela Shiffrinová

www.atomic.com

Nike NSW MODERN JOGGER GREY nohavice

Pánske tréningové nohavice Nike NSW MODERN JOGGER GREY 80% bavlna 20% polyester

Akcia
31,20 €
Columbia GO TO HOODED JKT BLUE pánska outdoor bunda

Pánska outdoor bunda Columbia GO TO HOODED JKT BLUE Omni-heat viditelná technoloógia hliníkových bodiek na priedušnom materiály zaisťuje viacej tepla prostredníctvom odrazu ľudského tepla a jeho udržnia pod odevom. Outdoorová bunda so sťahovatelnou kapucň

85,70 €
Turistická bunda McK ACTIVE KENNY RED

Turistická bunda McK ACTIVE KENNY RED je zateplená výplňou THINSULATE odolná proti vetru. Rukávy ukončené gumičkmi. Sťahovacia kapuca a spodok. Dve vrecká na zips.

52,70 €

Posledné príspevky

Všetko čo potrebujete vedieť o športovej masáži
Všetko čo potrebujete vedieť o športovej masáži
Včera ste to v posilke prehnali a dnes sa neviete ani pohnúť. V tom vám priateľ odporučí športovú masáž, mali by ste ju vyskúšať? Fyzioterapeut Dr. Nicole Lombardo vám povie všetko čo potrebujete vedieť aby ste sa mohli správne rozhodnúť.
Ako naučiť dieťa lyžovať bezbolestne I.
Ako naučiť dieťa lyžovať bezbolestne I.
V nasledujúcej sérií článkov Vám ponúkneme pár rád, ako si poradiť s dieťaťom pri prvých zážitkoch na svahu, aby nemalo traumu, zlozvyky a zlý deň.
Ako na lyžiarske okuliare II.
Ako na lyžiarske okuliare II.
Pokračovanie článku so zostávajúcimi parametrami.
Ako na lyžiarske okuliare I.
Ako na lyžiarske okuliare I.
Veríme, že tento článok pomôže vybrať tie správne okuliare, aby ste si lyžovačku užili a nie furt naprávali okuliare, utierali rosu a žmúrili, alebo naopak pučili oči do tmy.
Ako na lyžiarske prilby II.
Ako na lyžiarske prilby II.
Ako na prilby II. je pokračovaním článku o výbere a druhoch lyžiarskych prilieb.