Hľadať Registrácia
Môj košík 0,00 €

HISTÓRIA ŠPORTOVÝCH ZNAČIEK - COLMAR

Pridané 23.04.2018 Gurkuda

Špičková talianska značka športového oblečenia má viac ako 90-ročnú tradíciu. V roku 1923 založil Mario Colombo v talianskej Monze firmu  Manifattura Mario Colombo. A začal vyrábať – klobúky! Z prvých troch písmen jeho priezviska a mena vznikla značka COLMAR.      

                                                                 

V 40-tych rokoch vstúpili do firmy synovia Maria-Angelo a Giancarlo a náklonnosť k horám a lyžovaniu naberá stále väčšiu silu. Druhá generácia  Colombových intuitívne vytušila potrebu zmeny a nutnosť vyrábať  špecifické oblečenie predovšetkým pre lyžiarov.

Na ZOH 1952 v Osle Colmar prezentoval niečo v tej dobe nezvyklého. Oblek z nylonu na bokoch – bol to prvý lyžiarsky aerodynamický odev, ktorý zaznamenal neuveriteľný úspech a vyrábal sa až do roku 1972!

V 60-rokoch Colmar vyrábal šponovky s elastickými pruhmi na bokoch a „páperové“ – bundy, s husím perím. V tejto dobe  bol tvárou značky Toni Sailer, držiteľ zlatých medailí v alpskom lyžovaní na ZOH v Cortine z roku 1956. Lyžiarske vybavenie a oblečenie spravili v tom čase obrovský skok v kvalite. Prišli prvé syntetické materiály, plastové lyžiarky, ľahšie lyže a nové materiály a výplne. Ani Colmar nespal na vavrínoch a vyvíjal nové inovatívne materiály ako Supercolmar a Thermospeed, priliehavú látku z penového polyuretánu. V roku 1964 v špeciálnej kombinéze „Colmar“ spravil Luigi Di Marco v Cervinii rýchlostný rekord 174 km/hod.

70-roky boli dobou takých hviezd ako Thoeni, Schmalzl, Gross, De Chiesa... Colmar spolu s lyžiarmi vystúpil na stupne víťazov na ZOH v Sappore v roku 1972, v Innsbrucku v 1976 i o dva roky neskôr na MS v St. Moritzi. Vývoj a výroba boli stále sofistikovanejšie, materiály sa testovali v spolupráci s Polytechnikou v Miláne. 

                                   

 Do firmy prišla tretia generácia Colombových - Mario, Giulio a Carlo. Aj oni mali v génoch vášeň pre šport a predovšetkým k lyžovaniu. V roku 1985 vzniklo nové, horizontálne logo. V tejto dobe boli výsledky národného tímu priemerné, až do chvíle, keď sa v roku 1987 objavil chlapec z Bologne, Alberto Tomba. Celé desaťročie bolo následne ovplyvnené jeho fenomenálnymi výkonmi.

Aj v 90.rokoch držal Colmar krok s dobou. Línia Technologic svojim názvom podtrhla použitie najnovších materiálov a technológií. Zrodil sa carving a Colmar začal experimentovať s novými mikrovláknami, karbonovými vláknami, nepremokavými a priedušnými materiálmi novej generácie. Colmar sa stal jedným z najväčších sponzorov Svetového poháru v alpskom lyžovaní.

V roku 2009 rozšíril svoje pôsobenie a vyvinul fashion kolekciu oblečenia Colmar Originals, neskôr i Colmar Golf a v roku 2011 sa pustil do freestylu v spolupráci s Jonem Olssonom.

Colmar je stále sponzorom Svetového pohára v alpskom lyžovaní. Od roku 2008 do roku 2012 bol oficiálnym dodávateľom oblečenia Teamu GB a Chemmy Alcott. Od roku 2010 oblieka a vybavuje chorvátsky národný tím a Ivicu Kosteliča. V roku 2011 uzatvoril Colmar trojročný kontrakt s francúzskou federáciou alpského lyžovania.

www.colmar.it

Nike NSW MODERN JOGGER GREY nohavice

Pánske tréningové nohavice Nike NSW MODERN JOGGER GREY 80% bavlna 20% polyester

Akcia
31,20 €
Columbia GO TO HOODED JKT BLUE pánska outdoor bunda

Pánska outdoor bunda Columbia GO TO HOODED JKT BLUE Omni-heat viditelná technoloógia hliníkových bodiek na priedušnom materiály zaisťuje viacej tepla prostredníctvom odrazu ľudského tepla a jeho udržnia pod odevom. Outdoorová bunda so sťahovatelnou kapucň

85,70 €
Turistická bunda McK ACTIVE KENNY RED

Turistická bunda McK ACTIVE KENNY RED je zateplená výplňou THINSULATE odolná proti vetru. Rukávy ukončené gumičkmi. Sťahovacia kapuca a spodok. Dve vrecká na zips.

52,70 €

Posledné príspevky

Všetko čo potrebujete vedieť o športovej masáži
Všetko čo potrebujete vedieť o športovej masáži
Včera ste to v posilke prehnali a dnes sa neviete ani pohnúť. V tom vám priateľ odporučí športovú masáž, mali by ste ju vyskúšať? Fyzioterapeut Dr. Nicole Lombardo vám povie všetko čo potrebujete vedieť aby ste sa mohli správne rozhodnúť.
Ako naučiť dieťa lyžovať bezbolestne I.
Ako naučiť dieťa lyžovať bezbolestne I.
V nasledujúcej sérií článkov Vám ponúkneme pár rád, ako si poradiť s dieťaťom pri prvých zážitkoch na svahu, aby nemalo traumu, zlozvyky a zlý deň.
Ako na lyžiarske okuliare II.
Ako na lyžiarske okuliare II.
Pokračovanie článku so zostávajúcimi parametrami.
Ako na lyžiarske okuliare I.
Ako na lyžiarske okuliare I.
Veríme, že tento článok pomôže vybrať tie správne okuliare, aby ste si lyžovačku užili a nie furt naprávali okuliare, utierali rosu a žmúrili, alebo naopak pučili oči do tmy.
Ako na lyžiarske prilby II.
Ako na lyžiarske prilby II.
Ako na prilby II. je pokračovaním článku o výbere a druhoch lyžiarskych prilieb.