Hľadať Registrácia
Môj košík 0,00 €

HISTÓRIA ŠPORTOVÝCH ZNAČIEK - FISCHER

Pridané 23.04.2018 Gurkuda

Josef Fischer senior založil svoju spoločnosť v roku 1924 v meste Ried. Začal vyrábať prvé vozíky na  sánkovanie. V zimnej sezóne 1924 - 1925 vyprodukoval vo svojej drevárni jedinečné, ručne vyrábané lyže. Ďalší rozvoj výroby a rozšírenie spoločnosti nenechali na seba dlho čakať. Fischer začal v roku 1936 sériovú výrobu lyží. V roku 1938 vyviezol 2000 párov lyží do Severnej Ameriky. Po vypuknutí vojny boli lyže vyrábané pre Wehrmacht.

 

Prvá medaila

Trojuholníkové logo spoločnosti bol navrhnuté v roku 1958 návrhárom Rudolfom  Ferchom. V roku 1959 po smrti Jozefa Fischera seniora prevzali spoločnosť jeho syn Jozef Fischer so  sestrou Selmou Sturmbergerovou. V roku 1962 získal Egon Zimmermann prvú medailu na lyžiach Fischer na MS v alpskom lyžovaní  a v zjazde na Svetovom pohári v Chamonix skončil tretí. V roku 1964 bol postavený nový závod Fischer na okraji mesta Ried.

Najväčšia továreň na svete

V roku 1970 sa zo spoločnosti stala najväčšia továreň na svete, vyrábajúca lyže. Postupne sa začala rozširovať  výroba aj pre bežecké lyžovanie. Sklolaminátová  škrupina Europa 77 je považovaná  za revolúciu. Táto novinka bola základom pre dobývanie škandinávskeho  trhu. V roku 1970 získali športovci na lyžiach Fischer množstvo medailí na MS či ZOH. Franz Klammer získal na ZOH v roku 1976 zlatú medailu v zjazde s lyžami Fischer C4. Od roku 1984 začala  výroba ľahkých lyží, ktoré  boli vytvorené pomocou vákuovej konštrukcie. V roku 1988 otvoril Fischer  továreň v ukrajinskom meste Mukačevo.

Fischer je - NAJ

V sezóne 2007-2008 bola značka Fischer najúspešnejšími lyžami podľa FIS. V Škandinávii je Fischer v roku 2013 číslo jeden. Vákuovými FIT Fischer priniesol systém v roku 2011 na trh obuv, produktové  rady Fischer ponúkajú alpské a bežecké lyže, viazanie a topánky, rovnako ako lyýe skákanie, príslušenstvo a hokejky.

Zlato, striebro, bronz...

Vo Vancouveri 2010 získali lyžiari na svetovej značke 74 medailí. A na ZOH v Soči v roku 2014 získal Fischer 39 zlatých, 36 strieborných a 35 bronzových medailí a to najmä v severských disciplínach.

www.fischersports.com

Nike NSW MODERN JOGGER GREY nohavice

Pánske tréningové nohavice Nike NSW MODERN JOGGER GREY 80% bavlna 20% polyester

Akcia
31,20 €
Columbia GO TO HOODED JKT BLUE pánska outdoor bunda

Pánska outdoor bunda Columbia GO TO HOODED JKT BLUE Omni-heat viditelná technoloógia hliníkových bodiek na priedušnom materiály zaisťuje viacej tepla prostredníctvom odrazu ľudského tepla a jeho udržnia pod odevom. Outdoorová bunda so sťahovatelnou kapucň

85,70 €
Turistická bunda McK ACTIVE KENNY RED

Turistická bunda McK ACTIVE KENNY RED je zateplená výplňou THINSULATE odolná proti vetru. Rukávy ukončené gumičkmi. Sťahovacia kapuca a spodok. Dve vrecká na zips.

52,70 €

Posledné príspevky

Všetko čo potrebujete vedieť o športovej masáži
Všetko čo potrebujete vedieť o športovej masáži
Včera ste to v posilke prehnali a dnes sa neviete ani pohnúť. V tom vám priateľ odporučí športovú masáž, mali by ste ju vyskúšať? Fyzioterapeut Dr. Nicole Lombardo vám povie všetko čo potrebujete vedieť aby ste sa mohli správne rozhodnúť.
Ako naučiť dieťa lyžovať bezbolestne I.
Ako naučiť dieťa lyžovať bezbolestne I.
V nasledujúcej sérií článkov Vám ponúkneme pár rád, ako si poradiť s dieťaťom pri prvých zážitkoch na svahu, aby nemalo traumu, zlozvyky a zlý deň.
Ako na lyžiarske okuliare II.
Ako na lyžiarske okuliare II.
Pokračovanie článku so zostávajúcimi parametrami.
Ako na lyžiarske okuliare I.
Ako na lyžiarske okuliare I.
Veríme, že tento článok pomôže vybrať tie správne okuliare, aby ste si lyžovačku užili a nie furt naprávali okuliare, utierali rosu a žmúrili, alebo naopak pučili oči do tmy.
Ako na lyžiarske prilby II.
Ako na lyžiarske prilby II.
Ako na prilby II. je pokračovaním článku o výbere a druhoch lyžiarskych prilieb.