Hľadať Registrácia
Môj košík 0,00 €

HISTÓRIA ŠPORTOVÝCH ZNAČIEK – SPYDER

Pridané 23.04.2018 Gurkuda

Už 30 rokov sa spoločnosť Spyder zameriava na každý detail vo výrobe najkvalitnejšieho lyžiarskeho oblečenia, dáva dôraz na každú maličkosť, ktorá v konečnej fáze robí každú disciplínu, každého športovca, jedinečným. Spyder  sa vyznačuje  schopnosťou spojiť vysoko kvalitné a inovatívne materiály, módu a funkčnosť. Zároveň udržiava  lyžiara v teple, v suchu a v pohodlí.

Aby sme mohli lepšie spoznať históriu tejto spoločnosti, musíme začať u muža, ktorý to všetko odštartoval.

David Jacobs, zakladateľ spoločnosti Spyder, je  kultúrnym vodcom i srdcom tejto značky počas celej jej histórie. Už vo veku 21 rokov vyhral prestížnu súťaž Quebec Kandahar, neskôr bol členom Canadian National Ski Team. V roku 1957 získal titul Canadian Downhill Ski Champion a bol členom kanadského FIS tímu.

V deväťdesiatych rokoch prišiel nový pojem a veľká lyžiarska vlna menom – freeski. To prinieslo nové požiadavky na oblečenie, funkciu, módu a štýl. V roku 1998 prišiel Spyder s novou kolekciou „Kreitler“ pomenovanú po lyžiarovi Kentovi Kreitlerovi. Kolekcia sa dnes nazývá „Venom“ a spája funkčnosť s módou tak, ako si tento trend vyžaduje.

Dnes je Spyder najrozšírenejšou lyžiarskou značkou na svete. V roku 2004 si ho osvojila svetová investičná skupina Apax Partners. Toto partnerstvo umožňuje spoločnosti sa ďalej vyvíjať a rozširovať. David Jacobs a jeho najstarší syn Jake naďalej stoja v čele spoločnosti.

Taká svetoznáma značka sa, samozrejme, nemohla vyhnúť sponzoringu svetových športovcov či tímov. V roku 1989 sponzorovala americký Ski Team, v roku 2002 Canadian Alpine Ski Team, v roku 2003 Canadian Freestyle Ski Team a v roku  2004 Austrian Ski Team.

Produkty Spyder sa veľakrát  objavili  aj na olympijských stupňoch víťazov.  V roku 2002 získal Bode Miller dve medaily na ZOH v Salt Lake City . O štyri roky v Turíne získali rakúsky a americký tím spolu 16 medailí.  

Spoločnosť  Spyder naďalej podporuje myšlienku samotnej lásky k športu. A spája výkon, módu, funkčnosť s maximálnym zážitkom.

spyder.com

Nike NSW MODERN JOGGER GREY nohavice

Pánske tréningové nohavice Nike NSW MODERN JOGGER GREY 80% bavlna 20% polyester

Akcia
31,20 €
Columbia GO TO HOODED JKT BLUE pánska outdoor bunda

Pánska outdoor bunda Columbia GO TO HOODED JKT BLUE Omni-heat viditelná technoloógia hliníkových bodiek na priedušnom materiály zaisťuje viacej tepla prostredníctvom odrazu ľudského tepla a jeho udržnia pod odevom. Outdoorová bunda so sťahovatelnou kapucň

85,70 €
Turistická bunda McK ACTIVE KENNY RED

Turistická bunda McK ACTIVE KENNY RED je zateplená výplňou THINSULATE odolná proti vetru. Rukávy ukončené gumičkmi. Sťahovacia kapuca a spodok. Dve vrecká na zips.

52,70 €

Posledné príspevky

Všetko čo potrebujete vedieť o športovej masáži
Všetko čo potrebujete vedieť o športovej masáži
Včera ste to v posilke prehnali a dnes sa neviete ani pohnúť. V tom vám priateľ odporučí športovú masáž, mali by ste ju vyskúšať? Fyzioterapeut Dr. Nicole Lombardo vám povie všetko čo potrebujete vedieť aby ste sa mohli správne rozhodnúť.
Ako naučiť dieťa lyžovať bezbolestne I.
Ako naučiť dieťa lyžovať bezbolestne I.
V nasledujúcej sérií článkov Vám ponúkneme pár rád, ako si poradiť s dieťaťom pri prvých zážitkoch na svahu, aby nemalo traumu, zlozvyky a zlý deň.
Ako na lyžiarske okuliare II.
Ako na lyžiarske okuliare II.
Pokračovanie článku so zostávajúcimi parametrami.
Ako na lyžiarske okuliare I.
Ako na lyžiarske okuliare I.
Veríme, že tento článok pomôže vybrať tie správne okuliare, aby ste si lyžovačku užili a nie furt naprávali okuliare, utierali rosu a žmúrili, alebo naopak pučili oči do tmy.
Ako na lyžiarske prilby II.
Ako na lyžiarske prilby II.
Ako na prilby II. je pokračovaním článku o výbere a druhoch lyžiarskych prilieb.