Hľadať Registrácia
Môj košík 0,00 €

HISTÓRIA UVEX

Pridané 23.04.2018 Gurkuda

Philipp M. Winter, narodený 3. mája 1898 vo Fürth im Wald, navštevoval Fürth High School v Bavorsku. Po prvej svetovej vojne začal svoju kariéru exportného obchodníka so zameraním na Portugalsko a Španielsko.

Po založení malej distribučnej spoločnosti v Barcelone sa vrátil do Fürthu v Bavorsku a založil v meste Fürth / Poppenreuth "Optische-Industrie- Anstalt Philipp M. Winter".

Lyžiarske okuliare už boli vybavené vetraním, jednoduché otvory vyrazené po stranách. Plastové šošovky spojené spolu ručne a pásik z mäkkej tkaniny, ktorý je pripevnený cez švy, aby sa okraje vyhladili.

Uvex na olympijských hrách

Philipp M. Winter vybavil niekoľko športovcov s bezpečnostnými okuliarmi na letných olympijských hrách v roku 1936. Po úspešnom zvládnutí výziev prvých rokov sa priestory čoskoro stali príliš malými a firma sa presťahovala do Salzstrasse vo Fürthu, ktorá bola centrálou veľa rokov.

Priekopnícky duch, vynaliezavosť a odhodlanie pomohli uvexu počas vojny a povojnových rokov. Označil začiatok cielenej, trhovo orientovanej obchodnej štruktúry.Spoločnosť pod vedením spoločnosti Philipp M. Winter bola premenovaná na "Winter-Gesellschaft für Optik und Augenschutz", pričom rodina sa stala legálnym akcionárom. Rainer Winter je menovaný spoločným výkonným riaditeľom spolu s Philippom Winterom.

Spotrebiteľské výrobky vyžadujú výrazné značky a riadenie značky.

Rainer Winter vytvoril značku "uvex", založenú na skratke označenia kvality šošoviek - Ultra Violet Exluded. Od tohto okamihu sa všetky športové a voľnočasové výrobky predávali a stále predávajú pod značkou uvex.

Uvex šampión: prvé protišmykové lyžiarske okuliare

V roku 1967 skupina uvex začala predávať štýlové slnečné okuliare do maloobchodu pod značkou Filtral.
Uvex úspešne prešiel cez Atlantik do Severnej Ameriky a založil výrobné a distribučné zariadenia v Kanade a USA.

V roku 1972 – vyrobené prvé lyžiarske okuliare s guľovitým, injekčne tvarovaným objektívom a anti-hmlou.

V roku 1976 - Rosi Mittermaier získala dve zlaté medaily na zimných olympijských hrách v rakúskom Innsbrucku.

V roku 1980 je dcérska spoločnosť Alpina založená v meste Derching v Bavorsku.

V roku 1985 - Otváracie okuliare Alpina Ski & Surf štít (neskôr SWING), ktoré sa potom stali najpredávanejšími športovými okuliarmi Alpina na svete.

V roku 1986 - bola založená spoločnosť Profas GmbH. Dnes fungujú ako ochranné rukavice uvex.

V rokoch 1987/88 -prvé vyrobené prilby boli zavedené v Nemecku.

Cyklistická prilba Airtech: veľmi ľahká a mimoriadne bezpečná vďaka EPS a ABS materiálom, jedinečná kombinácia.

Mnoho špičkových športovcov dáva svoju dôveru v značku uvex!

V roku 1987 bola laservision založená ako spoločný podnik a od roku 2004 je úplne vlastnená ochranou uvex. Spoločnosť dosiahla celosvetový úspech s technologicky vyspelými laserovými ochrannými produktmi.

UVEX SAFETY GROUP GMBH & Co.

V roku 1994 bola spoločnosť rozdelená na štyri trhovo orientované divízie s cieľom vytvoriť skupinovú štruktúru, ktorá je vhodná pre budúcnosť.

Spoločnosť UVEX WINTER HOLDING GmbH & Co. KG preberá celkovú kontrolu nad skupinou UVEX SPORTS GmbH & Co. KG. ALPINA INT. Sport + Optik Vertr. Ges.mbH, FILTRAL GmbH & Co. Vertr. KG

Uvex astrospec: bola zahájená dizajnová revolúcia na trhu a rýchlo sa stala najobľúbenejšími ochrannými okuliarmi uvex na svete. K dnešnému dňu sa celosvetovo predalo viac ako 50 miliónov párov značky uvex astrospec.

V roku 1999 -po 12 rokoch prípravy sa Michael Winter stal riadiacim partnerom uvexu Winter Holding, ktorý zodpovedá za predaj 360 miliónov EUR a približne 2 200 zamestnancov na celom svete.

Akvizícia Heckel

V roku 2001 získal uvex produktový špecialista Heckel, ktorý stále funguje ako samostatná značka.

Uvex akadémia

Uvexská akadémia bola založená ako prvé súkromne riadené školiace stredisko v oblasti bezpečnosti práce a osobnej ochrany (PPE).

Rozšírenie laservision

Laservision sa stala popredným poskytovateľom produktov na ochranu laserom prostredníctvom akvizície spoločnosti Trinity Technologies (laservision USA).

Uvex super g: najľahšie svetové bezpečnostné okuliare na svete len 18 g.

Nemecké lokality pokračovali v raste s rozšírením výrobných závodov v Obernzell (BSA) a Lederdorn v Bavorskom lese. Uvex bezpečnostná skupina vybraná ako jeden z TOP 100 za to, že patrí medzi najinovatívnejšie spoločnosti v Nemecku. Rozšírenie výrobného závodu uvexových športov v Nyrsku v Českej republike zdvojnásobilo výrobnú kapacitu.

Nike NSW MODERN JOGGER GREY nohavice

Pánske tréningové nohavice Nike NSW MODERN JOGGER GREY 80% bavlna 20% polyester

Akcia
31,20 €
Columbia GO TO HOODED JKT BLUE pánska outdoor bunda

Pánska outdoor bunda Columbia GO TO HOODED JKT BLUE Omni-heat viditelná technoloógia hliníkových bodiek na priedušnom materiály zaisťuje viacej tepla prostredníctvom odrazu ľudského tepla a jeho udržnia pod odevom. Outdoorová bunda so sťahovatelnou kapucň

85,70 €
Turistická bunda McK ACTIVE KENNY RED

Turistická bunda McK ACTIVE KENNY RED je zateplená výplňou THINSULATE odolná proti vetru. Rukávy ukončené gumičkmi. Sťahovacia kapuca a spodok. Dve vrecká na zips.

52,70 €

Posledné príspevky

Všetko čo potrebujete vedieť o športovej masáži
Všetko čo potrebujete vedieť o športovej masáži
Včera ste to v posilke prehnali a dnes sa neviete ani pohnúť. V tom vám priateľ odporučí športovú masáž, mali by ste ju vyskúšať? Fyzioterapeut Dr. Nicole Lombardo vám povie všetko čo potrebujete vedieť aby ste sa mohli správne rozhodnúť.
Ako naučiť dieťa lyžovať bezbolestne I.
Ako naučiť dieťa lyžovať bezbolestne I.
V nasledujúcej sérií článkov Vám ponúkneme pár rád, ako si poradiť s dieťaťom pri prvých zážitkoch na svahu, aby nemalo traumu, zlozvyky a zlý deň.
Ako na lyžiarske okuliare II.
Ako na lyžiarske okuliare II.
Pokračovanie článku so zostávajúcimi parametrami.
Ako na lyžiarske okuliare I.
Ako na lyžiarske okuliare I.
Veríme, že tento článok pomôže vybrať tie správne okuliare, aby ste si lyžovačku užili a nie furt naprávali okuliare, utierali rosu a žmúrili, alebo naopak pučili oči do tmy.
Ako na lyžiarske prilby II.
Ako na lyžiarske prilby II.
Ako na prilby II. je pokračovaním článku o výbere a druhoch lyžiarskych prilieb.