Hľadať Registrácia
Môj košík 0,00 €

HISTÓRIA ŠPORTOVÝCH ZNAČIEK - ELAN

Pridané 23.04.2018 Gurkuda

Elan - jeho príbeh začína v priebehu II.svetovej vojny, kedy dvanásť remeselníkov a inžinierov vyrobilo niekoľko sto párov odolných drevených lyží pre vojakov. Formálne firma Elan bola založená v roku 1945.Na začiatku to bolo viac ako sľubné, pretože po niekoľkých rokoch lyže Elan sa začali vyvážať do USA a vyrábali okolo 800 párov lyží ročne.

V päťdesiatych a šesťdesiatych rokoch minulého storočia sú označené expanziou rozličného sortimentu, ktorý okrem lyží tvorili lode, kajaky, kanoe, tenisové a bedmintonové rakety, stolnotenisové rakety,vodné lyže ,ale aj sekáče na ľad. V roku 1963 Elan zriaďuje inštitút pre inovácie, ktorý prináša hneď aj prvé patentované riešenie a to uz po dvoch rokoch.

V rokoch 1970-1980 naozaj značka Elan začína žiariť.Je to vďaka švédskemu Wunderkind a lyžiarskej legende menom Ingemar Stenmark. Stal sa rekordmanom svojimi víťazstvami vo Svetovom pohári.Tento fantastický výsledok dosahuje na lyžiach Elan, od prvého až do jeho posledného závodu. V tomto období slovinský lyžiar Bojan Križaj bol jeden z mála mužov, ktorí uspel v boji porážať  legendu menom Ingemar. Nie je to náhoda, že Elan sa stáva jedným z najväčších lyžiarskych výrobcov na svete a v roku 1984, ich používa 168 pretekárov a to v rôznych športových disciplínach.

Na obr. Rudi Finžgar- vizionár  a smelý skokan, skočil na lyžiach  svetový rekord (95 m) bolo to v roku 1941.

V deväťdesiatich rokoch Elan pridáva ďalšie inovácie za účelom vylepšenia techniky a spôsobuje veľký rozruch v lyžiarskom odvetví sú to carvingové lyže, ktoré sú pravdepodobne najhorúcejšou novinkou v súčasnom priemysle.Je to skutočná revolúcia.

Snowboardy sú pridané do zoznamu výrobkov, ponúkajú  najširší výber modelov na trhu. Ako každá inovácia vytvára potrebu nových inovácií, Elan prichádza s niekoľkými novými riešeniami hneď v nasledujúcich rokoch od Fusion, prvý integrovaný záväzný systém, WaveFlex, najlepšia optimalizácia soft flex. 

Na obr. (vpravo) geniálny lIngemar Stenmark- lyžiarska slalomárska legenda.

Elan v posledných rokoch pokračuje v inováciách, ako je WaveFlex, Lightskiing a Teh produkcia, revolučná technológia Amphibio 4D a najnovšie freeride a Ripstick.

Ovplyvnený úsilím miestnych ľudí, inšpirovaný vášňou svojich zákazníkov a splnomocnený vynaliezavosťou svojich zamestnancov Elan aj naďalej formuje budúcnosť lyžovania. Všeobecne svojou oddanosťou a láskou k športu.

www.elan.com

Nike NSW MODERN JOGGER GREY nohavice

Pánske tréningové nohavice Nike NSW MODERN JOGGER GREY 80% bavlna 20% polyester

Akcia
31,20 €
Columbia GO TO HOODED JKT BLUE pánska outdoor bunda

Pánska outdoor bunda Columbia GO TO HOODED JKT BLUE Omni-heat viditelná technoloógia hliníkových bodiek na priedušnom materiály zaisťuje viacej tepla prostredníctvom odrazu ľudského tepla a jeho udržnia pod odevom. Outdoorová bunda so sťahovatelnou kapucň

85,70 €
Turistická bunda McK ACTIVE KENNY RED

Turistická bunda McK ACTIVE KENNY RED je zateplená výplňou THINSULATE odolná proti vetru. Rukávy ukončené gumičkmi. Sťahovacia kapuca a spodok. Dve vrecká na zips.

52,70 €

Posledné príspevky

Všetko čo potrebujete vedieť o športovej masáži
Všetko čo potrebujete vedieť o športovej masáži
Včera ste to v posilke prehnali a dnes sa neviete ani pohnúť. V tom vám priateľ odporučí športovú masáž, mali by ste ju vyskúšať? Fyzioterapeut Dr. Nicole Lombardo vám povie všetko čo potrebujete vedieť aby ste sa mohli správne rozhodnúť.
Ako naučiť dieťa lyžovať bezbolestne I.
Ako naučiť dieťa lyžovať bezbolestne I.
V nasledujúcej sérií článkov Vám ponúkneme pár rád, ako si poradiť s dieťaťom pri prvých zážitkoch na svahu, aby nemalo traumu, zlozvyky a zlý deň.
Ako na lyžiarske okuliare II.
Ako na lyžiarske okuliare II.
Pokračovanie článku so zostávajúcimi parametrami.
Ako na lyžiarske okuliare I.
Ako na lyžiarske okuliare I.
Veríme, že tento článok pomôže vybrať tie správne okuliare, aby ste si lyžovačku užili a nie furt naprávali okuliare, utierali rosu a žmúrili, alebo naopak pučili oči do tmy.
Ako na lyžiarske prilby II.
Ako na lyžiarske prilby II.
Ako na prilby II. je pokračovaním článku o výbere a druhoch lyžiarskych prilieb.