Hľadať Registrácia
Môj košík 0,00 €

HISTÓRIA ŠPORTOVÝCH ZNAČIEK - LUHTA

Pridané 23.04.2018 Gurkuda

Vihtori Luhtanen sa rozhodol založiť vlastnú firmu v roku 1907. Jeho manželka navrhovala a šila, zatiaľ čo Vihtori bol zodpovedný za predaj. V roku 1910 Vihtori Luhtanen zamestnal dve krajčírky a to bol prvý krok na ceste k vytvoreniu vlastnej šijacej dielne.

Stavba prvej priemyselnej šijacej dielne bola dokončená v roku 1928 v starej obchodnej lokalite v blízkosti vlakovej stanice v Lahti. V roku1944 Vihtoriho  syn Jaakko Luhtanen sa stal generálnym riaditeľom spoločnosti. Vojnové roky boli ťažké pre spoločnosť, a roky bezprostredne po vojne neboli tiež ľahké nakoľko pretrvával stály nedostatok textilných materiálov.

Všetko sa vrátilo do normálu až v roku 1950. Sortiment výrobkov sa zvyšoval a najväčší dôraz bol kladený na oblečenie pre voľný čas. V roku 1960 Luhta mala obrovský úspech ako značka vo Fínsku a ponúkla priekopnícku zbierku. Nové distribučné kanály sa naďalej vyvíjali. Luhta prenikla na medzinárodné trhy v roku 1970. V oblasti predaja Luhta pokračovala aj v 80-rokoch  pokračovali v raste spoločnosti, a to ako vo Fínsku ale aj v zahraničí. Luhta ponúkala unikátny dizajn, ktorý práve podliehal módnym trendov tej doby. V roku 1990 sa spoločnosť Luhta premenovala na  L-Fashion Group.

Luhta Sportswear Company

Luhta Sportswear Company je jedným z najväčších výrobcov odevov v Európe. Skupina robí obrat okolo 241 miliónov eur a zamestnáva 1592 ľudí. Vývoz zabezpečuje do celkom viac ako 50 krajín sveta. Okrem značky Luhta, najslávnejšie značky skupiny sú RUKKA, Icepeak, Torstai, Sinisalo, a Ril je. LUHTA Sportswear Company zabezpečuje oblečenie pre olympijsky tím Fínska.

Vo fínskom športovom svete prišlo k významnej zmene na začiatku roka 2017, kedy olympijský výbor fínska a Valo zlúčili svoje funkcie. Nový olympijský výbor bude zodpovedný za obsah jadra fínskej športovej kultúry, od športovcov elitnej úrovne, až po širokú verejnosť. Olympijský výbor získal silného strategického partnera - Luhta Sportswear Company.

Spolupráca  sa začala dňa 1.1.2017 a zahŕňa nasledujúce tri olympijské hry. V Pyeongchang v roku 2018, v Tokiu v roku 2020 a v Pekingu v roku 2022.  Olympijský tím ,ktorý bude reprezentovať Fínsko – bude v odevoch navrhnutých a vyrobených podľa Luhta Sportswear Company . Okrem toho dohoda ešte  zahŕňa rozsiahlu marketingovú spoluprácu a ďalšie spoločné aktivity prostredníctvom ktorej Luhta Sportswear Company bude prispievať k úspechu špičkových športovcov Fínska v najbližších olympijských hrách.

Luhta Sportswear Company vytvára základ pre dlhodobú a úspešnú spoluprácu. Som presvedčený, že budeme schopní podporovať sa navzájom v snahe o dokonalosť, "poznamenáva Samuli Vasala, generálny riaditeľ fínskeho olympijského výboru a Valo, Business Unit.

Ázia hrá významnú úlohu v medzinárodnom športe.

Pre Luhta Sportswear Company, partnerstvo s novým olympijským výborom má širokú a rôznorodú komerčnú pridanú hodnotu, a to ako vo Fínsku aj v zahraničí. Luhta Sportswear Company zažíva silný rast podnikania v Ázii a najmä v Číne. Budúce Olympijské hry sa budú konať v  Južnáej Kórei, Japonsku a Číne. Globálna viditeľnosť  vytvorí obrovskú príležitosť k rastu na nových trhoch.

Tempo rastu a vývoja na ázijských trhoch sa zrýchľuje, a spotrebiteľský dopyt sa rozširuje do stále širších cenových segmentov. Objavujá sa výrobky, ktoré sa zaraďujú medzi luxusné, ale aj  low-cost produkty, kde sú umiestnené naše hlavné značky Icepeak a Luhta. V skutočnosti investície na ázijských trhoch prostredníctvom dohody o partnerstve s olympijským výborom predurčujú významný rast v nasledujúcich piatich rokoch, najmä v Číne, Japonsku a Južnej Kórei. Úspech fínskych športovcov a ich vzostup bude pre mladých ľudí, dôležitým faktorom pri zvyšovaní fyzickej kondície a zdravého životného štýlu vo Fínsku, silné hodnoty podporujú naše budúce myslenie aj širším spôsobom. Naozaj veľa očakávajú od tejto olympiády, ktorá vyvrcholí na zimných olympijských hrách v Pekingu v Číne v roku 2022, "poznamenáva Vesa Luhtanen, Managing Director, Luhta Sportswear Company.

www.luhta.fi

Nike NSW MODERN JOGGER GREY nohavice

Pánske tréningové nohavice Nike NSW MODERN JOGGER GREY 80% bavlna 20% polyester

Akcia
31,20 €
Columbia GO TO HOODED JKT BLUE pánska outdoor bunda

Pánska outdoor bunda Columbia GO TO HOODED JKT BLUE Omni-heat viditelná technoloógia hliníkových bodiek na priedušnom materiály zaisťuje viacej tepla prostredníctvom odrazu ľudského tepla a jeho udržnia pod odevom. Outdoorová bunda so sťahovatelnou kapucň

85,70 €
Turistická bunda McK ACTIVE KENNY RED

Turistická bunda McK ACTIVE KENNY RED je zateplená výplňou THINSULATE odolná proti vetru. Rukávy ukončené gumičkmi. Sťahovacia kapuca a spodok. Dve vrecká na zips.

52,70 €

Posledné príspevky

Všetko čo potrebujete vedieť o športovej masáži
Všetko čo potrebujete vedieť o športovej masáži
Včera ste to v posilke prehnali a dnes sa neviete ani pohnúť. V tom vám priateľ odporučí športovú masáž, mali by ste ju vyskúšať? Fyzioterapeut Dr. Nicole Lombardo vám povie všetko čo potrebujete vedieť aby ste sa mohli správne rozhodnúť.
Ako naučiť dieťa lyžovať bezbolestne I.
Ako naučiť dieťa lyžovať bezbolestne I.
V nasledujúcej sérií článkov Vám ponúkneme pár rád, ako si poradiť s dieťaťom pri prvých zážitkoch na svahu, aby nemalo traumu, zlozvyky a zlý deň.
Ako na lyžiarske okuliare II.
Ako na lyžiarske okuliare II.
Pokračovanie článku so zostávajúcimi parametrami.
Ako na lyžiarske okuliare I.
Ako na lyžiarske okuliare I.
Veríme, že tento článok pomôže vybrať tie správne okuliare, aby ste si lyžovačku užili a nie furt naprávali okuliare, utierali rosu a žmúrili, alebo naopak pučili oči do tmy.
Ako na lyžiarske prilby II.
Ako na lyžiarske prilby II.
Ako na prilby II. je pokračovaním článku o výbere a druhoch lyžiarskych prilieb.