Hľadať Registrácia
Môj košík 0,00 €

(Ne)Obyčajná fľaša NALGENE

Pridané 23.04.2018 Ján Šutvay

Myslím, že s fľaškami Nalgene, nech už v akejkoľvek podobe, sa na cestách necestách, v horách, alebo v telocvični stretol každý. Nedajú sa prehliadnuť, lebo svojim charakteristickým dizajnom výrazne vyčnievajú spomedzi všetkých ostatných fliaš.

(Ne)Obyčajná fľaša NALGENE

Myslím, že s fľaškami Nalgene, nech už v akejkoľvek podobe, sa na cestách necestách, v horách, alebo v telocvični stretol každý. Nedajú sa prehliadnuť, lebo svojim charakteristickým dizajnom výrazne vyčnievajú spomedzi všetkých ostatných fliaš. Často sa už zažilo v outdoorovm povedomí  označenie pre plastovú fľašu so širokým hrdlom a valcovitým telom ako pre „NALGENKU“. 

Plast alebo sklo? Oboje!

V prvom rade sa na fľašku treba pozrieť prečo vznikla. Fľaška sa spopularizovala ako výborná náhrada sklenenej fľaše. Sklo je ťažké a krehké, ale trvácne, znáša vysoké teploty a ľahko  sa umýva. Obyčajné plastové fľaše sú síce ľahké, ale nedržia tvar, podliehajú zmenám pri kontakte s teplom a nie sú odolné voči chemikáliam. No a práve tu NALGEN našiel svoje miesto, ako prienik žiadaných vlastností skla a plastu. Odolný a BPA free Tritan drží tvar, je ľahký, chemicky odolný, znesie teploty od -4 do 100 ºC a nezanecháva pachuť. Vďaka širokému hrdlu sa ľahko čistí, zmestia sa doň aj kúsky ľadu, alebo drobné predmety. Uzáver nemá gumené tesnenie, je tak presne vyrezaný, že tesní aj bez neho. Je stále pevne spojený s fľašou, takže ho nestratíte. Fľašky NALGENE sa vyrábajú stále v USA. 

Okrem toho NALGENE vyrába širokú produktovú radu modelov a farieb. Najpoužívanejšia je však stále klasika o objeme 1l a so širokým hrdlom. Jedno litrová fľaša so širokým hrdlom sa stala už akýmsi meradlom vo svete outdooru. Firma Thermarest vyrobila svoju najkompaktnejšiu samonafukovaciu karimatku NeoAir  Xlite tak, aby sa zmestila aj práve do takejto fľaše. Okrem toho firma nespí a prichádza na trh s rôznymi novinkami a farebnými variáciami.

Momentálnym novým ťahúňom na trhu je model OTF. Oproti klasickej fľaške trochu zoštíhlela. Má 750 ml vrchnák na závit s praktickým odklápateľným uzáverom s poistkou. Pasuje do bicyklového stojanu a rovnako aj do ruky pri cvičení. OTF udáva nový smer fliaš v outdoor svete.

                                                                                                                                                                                

© Text je chránený autorským právom. Nemožno ho použiť bez súhlasu autora.                                          

autor: Jano Šutvay

Nike NSW MODERN JOGGER GREY nohavice

Pánske tréningové nohavice Nike NSW MODERN JOGGER GREY 80% bavlna 20% polyester

Akcia
31,20 €
Columbia GO TO HOODED JKT BLUE pánska outdoor bunda

Pánska outdoor bunda Columbia GO TO HOODED JKT BLUE Omni-heat viditelná technoloógia hliníkových bodiek na priedušnom materiály zaisťuje viacej tepla prostredníctvom odrazu ľudského tepla a jeho udržnia pod odevom. Outdoorová bunda so sťahovatelnou kapucň

85,70 €
Turistická bunda McK ACTIVE KENNY RED

Turistická bunda McK ACTIVE KENNY RED je zateplená výplňou THINSULATE odolná proti vetru. Rukávy ukončené gumičkmi. Sťahovacia kapuca a spodok. Dve vrecká na zips.

52,70 €

Posledné príspevky

Všetko čo potrebujete vedieť o športovej masáži
Všetko čo potrebujete vedieť o športovej masáži
Včera ste to v posilke prehnali a dnes sa neviete ani pohnúť. V tom vám priateľ odporučí športovú masáž, mali by ste ju vyskúšať? Fyzioterapeut Dr. Nicole Lombardo vám povie všetko čo potrebujete vedieť aby ste sa mohli správne rozhodnúť.
Ako naučiť dieťa lyžovať bezbolestne I.
Ako naučiť dieťa lyžovať bezbolestne I.
V nasledujúcej sérií článkov Vám ponúkneme pár rád, ako si poradiť s dieťaťom pri prvých zážitkoch na svahu, aby nemalo traumu, zlozvyky a zlý deň.
Ako na lyžiarske okuliare II.
Ako na lyžiarske okuliare II.
Pokračovanie článku so zostávajúcimi parametrami.
Ako na lyžiarske okuliare I.
Ako na lyžiarske okuliare I.
Veríme, že tento článok pomôže vybrať tie správne okuliare, aby ste si lyžovačku užili a nie furt naprávali okuliare, utierali rosu a žmúrili, alebo naopak pučili oči do tmy.
Ako na lyžiarske prilby II.
Ako na lyžiarske prilby II.
Ako na prilby II. je pokračovaním článku o výbere a druhoch lyžiarskych prilieb.