Čo je Ragáč?

Pridané 11.12.2017 Gurkuda

Záhadný, divoký, obávaný aj milovaný. Vrch Ragáč, jeden z turistických symbolov regiónu Gemer Novohrad, patrí k hŕstke našich vyhasnutých sopiek. Ako geologicky zaujímavý úkaz a pre športovcov lákavý cieľ sa právom radí k najnavštevovanejším miestam Cerovej vrchoviny.

537-metrový sopečný vrch sa rozprestiera na území vyše 9-hektárovej rovnomennej prírodnej rezervácie. Tá patrí k našim najdivokejším miestam, čo láka tisícky domácich aj zahraničných turistov. V snahe zdolávať výzvy a pestovať športového ducha sa im darí odkrývať tajomstvá pochované v útrobách záhadného pohoria.

Raj pre turistov a športovcov

Kto okúsi atmosféru Ragáča, toho čaká zážitok spojený s poznávaním nepoznaného. Miestna príroda maľuje každým kilometrom nový obraz, ktorý nás zavedie až na hranicu fantázie. Tú si budeme vychutnávať pri prehliadke unikátnych miest, aké sa len tak nevidia. Stačí si zbaliť kompletnú turistickú výbavu a vydať sa do obce Hajnáčka, odkiaľ zahájime dobrodružstvo.

Turistické zaujímavosti Ragáča

Skôr než zdoláme samotný vrchol Ragáča, prejdeme jedinečným cerovým lesom odhaľujúcim svet netradičných drevín. Vzápätí na nás čaká kamenné more tvorené množstvom čadičových kameňov, ktoré je dielom prírody, nie človeka. Len kúsok vzdialený kamenný vodopád ešte dotvára krásu jedinečných úkazov obklopených teplomilnými stromami, ktoré nás vítajú na každom kroku.

Kto má rád históriu, ten sa môže cestou zastaviť pod hajnáčskym hradným vrchom. Potom už prichádza čas na vytúžený výstup, počas ktorého pribúda pohľadov na pozostatky sopečných útvarov. S rastúcou nadmorskou výškou sa začneme stretávať s tzv. falošnými jaskyňami. Ide o skalnaté dutiny vyhĺbené tlakom z výfukov sopečných pár, ktorých je v okolí niekoľko. Tie najhlbšie dosahujú hĺbku pár metrov a podčiarkujú tak divokosť pohoria, v ktorom si prídu na svoje turisti, cyklisti aj bežci.  

Ragáč, to nie je len božský pokoj a výhľad na fascinujúce scenérie. Svojich návštevníkov učí vytrvalosti a prekonaniu seba samého, čím ich mení na odhodlaných a vášnivých športovcov. Práve odkaz jednej z najkrajších slovenských lokalít bol inšpiráciou pre pomenovanie eshopu, ktorého cieľom je zabezpečiť vám pohodlné športové oblečenie a kompletnú športovú výbavu na zdolávanie prekážok a dosahovanie víťazstiev.

Odhodlane, vytrvalo a húževnato v mene Ragáča až na vrchol.    

Columbia GO TO HOODED JKT BLUE pánska outdoor bunda

Pánska outdoor bunda Columbia GO TO HOODED JKT BLUE Omni-heat viditelná technoloógia hliníkových bodiek na priedušnom materiály zaisťuje viacej tepla prostredníctvom odrazu ľudského tepla a jeho udržnia pod odevom. Outdoorová bunda so sťahovatelnou kapucň

85,99 €
Nike NSW MODERN JOGGER GREY nohavice

Pánske tréningové nohavice Nike NSW MODERN JOGGER GREY 80% bavlna 20% polyester

Akcia
31,20 €

Posledné príspevky

Stubai – Nur Berge im Kompf
Stubai – Nur Berge im Kompf
Z firemného motta je hneď jasná filozofia spoločnosti. Stubai sa zameriava hlavne na výstroj do hôr. Ich produkty sú už po dlhé roky známe svojou trvácnosťou a spoľahlivosťou. Hlavne v našich stredoeurópskych končinách sú známe cepíny a mačky s výborným pomerom ceny a výkonu.
Isostar
Isostar
Podávanie športových výkonov si vyžaduje dôkladne dbať aj o pitný režim. Pre profesionálnych športovcov i amatérov, ktorí pri športovej činnosti siahajú ďaleko za hranice bežnej fyzickej aktivity, je určený rad izotonických iontových nápojov od značky Isostar.
Ako si vybrať stan?
Ako si vybrať stan?
Kupujete stan prvýkrát? Prečítajte si najprv zopár našich praktických rád.
Inline korčuľovanie – doplnok k bežeckému tréningu
Inline korčuľovanie – doplnok k bežeckému tréningu
Inline korčuľovanie – doplnok k bežeckému tréningu - či už trénujete na bežecké preteky, snažíte sa zvýšiť svoju kondíciu alebo fyzickú silu či len cvičíte na to, aby ste si vyformovali postavu, jednostranne zameraný tréning vás pravdepodobne rýchlo prestane baviť. Vhodným doplnkom k behaniu, ale i k iným športovým činnostiam je inline korčuľovanie.
SKSK
Hľadať Registrovať
Môj košík 0,00 €