ADIFIT® vyberateľná vložka topánky s nakresleným skutočným priestorom v topánke. Použitie:  Pri skúšaní detskej obuvi stačí vybrať vložku z topánky a priložiť nohu k nakreslenému obrysu vnútorného priestoru.
ADIWEAR® Veľmi trvanlivá guma použitá na podrážku a na oder najviac vystaveným častiam topánky - predná časť topánky a bočné časti päty, nezanechávajúca stopy na podlahe - non marking. Použitie: Použitie:  Vysoká trvanlivosť topánky v častiach najviac vystavovaných oderom a súčasne sa zvyšuje aj jej priľnavosť k podlahe.
ADIPRENE® Tlmiaci materiál, ktorý tlmí a odpruží pätu pri došľape a tiež umožňuje efektivnu ochranu chodidla pred nárazmi. Použitie: Mäkký tlmiaci materiál chráni najviac namáhané časti chodidla pred  nežiadúcimi účinkami pri došľape.
ADIPRENE+® Tlmiaci materiál, ktorý tlmí a odpruží prednú časť nohy i chodidla. Použitie: Mäkký tlmiaci materiál chráni prednú časť nohy i chodidla pri odraze a zároveň zlepšuje  odraz podobne ako trampolína.
CLIMACOOL® Priedušná sieťovinová tkanina kombinovaná s odvetrávacími kanálikmi a trojrozmernou tkaninou ktorá umožňuje prívod chladnejšieho vzduchu dnu a teplého  vzduchu i potu von. Použitie: Hlavne v teplých dňoch zabezpečuje prívod chladného vzduchu dovnútra a odvod tepla a potu z povrchu tela vďaka materiálom, ktoré pohlcujú teplo a vlhkosť.
CLIMAPROOF® Priedušná sieťovinová látka ktorá neprepúšta vodu a sneh, ale umožňuje odvod tepla a vlhkosti z povrchu tela. Použitie: V chladných dňoch zabezpečuje odvod tepla a potu z povrchu tela odidla vďaka materiálom, ktoré pohlcujú teplo a vlhkosť. Prináša pocit sucha a tepelnej pohody aj pri náročných športoch.
CLIMAWARM® V chladnom počasí ľahká, priedušná izolačná tkanina udrží teplo a vzdušnosť tela. Použitie: Zabezpečí tepelnú pohodu  Vašemu telu aj v mrazivých dňoch.
FORMOTION™ Pre obuv: Vertikálne a horizontálne nárazy vznikajúce pri behu tlmia dve pohyblivé doštičky v zadnej časti topánky, ktoré po sebe kĺžu bez väčšieho trenia a ktoré je možné vzájomne posúvať do všetkých smerov pohybu. Použitie pre obuv: Zabezpečuje vyvážený beh a výrazne znižuje možnost zranenia pri športovom zaťažení. Tento systém je vlastne pohybujúca sa päta a uľahčuje nášľap aj došľap. Technický Popis pre odevy: 3 D tkanina určená pre výrobu tvarovaných odevov, ktoré prirodzene kopírujú telo a pri priamych pohyboch  sa zvyšuje ich rozsah . Použitie:  Optimalizácia a priľnavosť k telu pri rôznych druhoch športu.
CLIMATHERM® V drsnom počasí ľahká, priedušná izolačná tkanina reguluje teplo a zaisťuje priedušnosť. Použitie: Zabezpečí tepelnú pohodu  Vašemu telu aj v mrazivých dňoch.
TORSION SYSTEM® Odľahčená klenba umožňuje prednej a zadnej časti nohy pohybovať sa nezávisle hlavne z dôvodu lepšej povrchovej adaptácii a stabilite. Použitie: Táto technológia umožňuje kontrolu uhla, do ktorého sa topánka v klenbe ohýba, umožňuje lepšíu stabilitu nohy v rôznych odvetviach športu.
TRAXION® Špeciálne tvarovaný design klinu v podrážke, ktorý zabezpečí vysokú priľnavosť k podkladu vo všetkých smeroch pohybu. Použitie:  Táto technológia sa najviac uplatní pri exteriérových športoch na mäkkých povrchoch, kde je potrebná vysoká priľnavosť k povrchom.
GEOFIT™  Technológia vnútorných výplní topánky pre väčšie pohodlie, ktoré zabezpečujú vankúšiky s pamäťovej peny, ktorá sa natvaruje a sleduje tvar vašej nohy. Použitie: Rovnomerne rozdeľuje tlak na chodidlo v oblasti päty, jazyka topánky a oblasti vonkajšieho a vnútorného členka, celkovo zlepšuje dosadnutie nohy do topánky, zvyšuje  pohodlie a stabilitu.
CLIMA365™ Kombinácia technológií ClimaCool®, ClimaProof®a ClimaWarm ®do jednej zabezpečí tepelnú pohodu v každom počasí. Použitie: Kombinícia uvedených technológií zabezpečí tepelnú pohodu  a pocit sucha za každého počasia 365 dní v roku.
ORTHOLITE® Materiál vložky je vyrobený z čistej polyuretánovej peny, ktorá je takmer 100% priedušná. To pomáha odvádzať veľkú časť vlhkosti a potu z nohy a tým je dané, že topánky omnoho rýchlejšie schnú, čo výrazne prispieva k redukcii prípadných zápachov. Použitie: Športová obuv pri intenzívnej záťaži. Vložky s touto technológiou  sú veľmi pohodlné, dobre umývateľné, odolné a nešmýkajú sa.
FLOW-TECH® Ventilácia pomocou vetracích otvoroch v ráme okuliarov zabezpečuje optimálne prúdenie vzduchu zamedzujúce efekt rosenia. Otvory sú chránené proti upchatiu snehom a ľadom. Použitie:  Je uvedené v technickom popise.
FORESTAY™ Systém ohybného úchytu stripu k rámu okuliarov ktorý zabezpečuje jednoduché prispôsobenie a nosenie okuliarov s helmou.
EQUALIZER® Systém vodotesného ventilu ktorý umožňuje vyrovnať tlak medzi zorníkmi a eliminovať  vlhkosť.
P80+ CARBO GLASS je povlak (jemný uhlíkový) na šošovke, ktorý zabraňuje roseniu a poškriabaniu.
3 vrstvová TP Táto technológia umožňuje veľmi dobrý dotyk tváre s rámom okuliarov vďaka trom vrstvám peny s rôznou hustotou.
2 - PCŠ Dvojitá polykarbonátová šošovka zabezpečuje tepelnú bariéru, výborné optické vlatnosti a eliminuje rosenie.
UV ochrana Všetky okuliare Bollé zachyťia 100% UVA a UVB žiarenia až do vlnovej dĺžky 400 nanometrov.
Modulator Tieto zorníky majú fotochromatickú vlastnosť, pri zvýšenom svetelnom toku  stmavnú, pri znížených zblednú.
Polarizačné zorníky Tieto šošovky majú polarizačný filter, ktorý zabezpečuje blokovanie horizontálne odrazeného svetla. Výsledkom je zvýšený kontrast, ktorý umožňuje lepšie rozoznávať terénne nerovnosti a zľadovatelé miesta.
INFINITEX® Zabezpečuje ochranu plavcov pred účinkami chlórovanej vody pri dlhodobom pobyte v chlórovaných bazénoch.
CLIMALITE® Umožňuje vynikajúcu priedušnosť a regulácia vlhkosti.
LYCRA® Charakteristickým znakom týchto vlákien je ich vysoká pružnosť. Vlákna sú schopné sa pretiahnuť bez porušenia až na 7-násobok pôvodnej dĺžky a po uvoľnení pôsobenia sily sa vrátia späť na pôvodnú dĺžku.  Pridaním už malého percenta týchto vlákien sa zlepší prispôsobenie odevu krivkám postavy, čo prispieva k omnoho lepšiemu komfortu pri nosení. 
NANO-TEX™ Ochranné nástreky s touto technológiou prinášajú odolnosť proti prieniku vlhkosti do každého vlákna textílie a dodávajú tkaninám pohodlie, mäkkosť a priedušnosť.
FRESHRITE® Táto technológia poskytuje spoľahlivú a dlhotrvajúcu ochranu pred nepríjemným telesným zápachom.
COOLMAX® Tkanina s touto technológiou umožňuje vysokú priedušnosť, veľmi dobrý odvod vlhkosti a a antibakteriálnu ochranu.
GORE-TEX® Je to veľmi tenká membrána, zložená z dvoch vrstiev. Membrána je roztiahnutá a napnutá, čo spôsobuje, že na jej povrchu sa tvorí až 1,4 miliarda pórov na centimeter štvorcový. Každý mikroskopický pór je 20 000 krát menší ako molekula vody. Znamená to, že kvapka vody sa jednoducho nevmestí do takéhoto malého otvoru a zostáva na povrchu, ale vodná para prechádza voľne touto membránou.
ULTRAFOAM+® Flexibilný, špongiovitý a vode-odolný materiál podrážky, ktorý zaisťuje rýchle vysychanie.
2 vrstvová TP Táto technológia umožňuje veľmi dobrý dotyk tváre s rámom okuliarov vďaka dvom vrstvám peny s rôznou hustotou.
ADITUFF™ Je to technológia, ktorá posiľňuje často namáhanú časť obuvi hlavne v oblasti zvršku nad prstami  a priehlavkom nohy. Predlžuje tak životnosť obuvi pri takých športoch ako je tenis, halový futbal ....
FLYWIRE Táto technológia umožňuje odľahčiť podrážku pri zabezpečení výbornej flexibility a elasticity vďaka votkaným vláknam elastanu a podobných materiálov.
DIAMOND FLX Technológia sa používa pri konšrtrukcii podrážky, zvyšuje jej flexibilitu pri pohybochu do rôznych smerov, odľahčuje topánky a zabezpečuje tak nižšiu hmotnosť obuvi pri zachovaní funkčnosti.
MAX-AIR Je to systém mnoho komôrkových vankúšikov v medzipodrážke, ktoré sú natlakované plynom, zaistia väčšiu plochu pre mäkší došlap a stabilitu aj v oblasti päty. 
AIR Je to technológia medzipodrážky vo forme vložky naplnenej stlačeným plynom. Zaisťuje ohranu chodidla pred nárazmi. Použitie: basketbalová a bežecká obuv.
LUNARLITE Je to technológia využívajúca špeciálnu veľmi ľahkú penu obalenú vo phylone, ktorá umožňuje v medzipodrážke výborné rozloženie tlaku a odpruženie nohy.
LUNARLON Je to technológia využívajúca špeciálnu veľmi ľahkú penu i tkaninu zaintegrovanú do medzipodrážky, ktorá umožňuje lepšie rozloženie tlaku a odpruženie nohy.
QUIKTECH Vode odolné membrána, umožňujúca odvetranie . Principálne funguje ako viď GORE-TEX®. Číslom napr. 10k (10000) sa udáva nepriepustnosť materiálu na výšku vodného stĺpca v mm  a zvyčajne aj priepustnosť vlhkosti zvnútra odevu von v g/m2/24h. Použitie: Odevy pre športové využitie, nepremokavé, odvetrané, schopné prepúšťať vlhkosť zvnútra do von.
DRYRIDE DURASHELL Vode odolné membrána, umožňujúca odvetranie . Principálne funguje ako viď GORE-TEX®. Číslom napr. 10k (10000) sa udáva nepriepustnosť materiálu na výšku vodného stĺpca v mm  a zvyčajne aj priepustnosť vlhkosti zvnútra odevu von v g/m2/24h. Použitie: Odevy pre športové využitie, nepremokavé, odvetrané, schopné prepúšťať vlhkosť zvnútra do von.
DRYRIDE ULTRASHELL Vode odolné membrána, umožňujúca odvetranie . Principálne funguje ako viď GORE-TEX®. Číslom napr. 10k (10000) sa udáva nepriepustnosť materiálu na výšku vodného stĺpca v mm  a zvyčajne aj priepustnosť vlhkosti zvnútra odevu von v g/m2/24h. Použitie: Odevy pre športové využitie, nepremokavé, odvetrané, schopné prepúšťať vlhkosť zvnútra do von.
TORAYDELFY™ Vode odolné membrána, umožňujúca odvetranie . Principálne funguje ako viď GORE-TEX®. Číslom napríklad 10000 sa udáva nepriepustnosť materiálu na výšku vodného stĺpca v mm  a zvyčajne aj priepustnosť vlhkosti zvnútra odevu von v g/m2/24h. Použitie: Odevy pre športové využitie, nepremokavé, odvetrané, schopné prepúšťať vlhkosť zvnútra do von.
DRI-FIT Materiál odvádza vlhkosť z povrchu tela, využíva kombinácie vodu odpudzujúcich a vodu priťahujúcich vrstiev. Vlhkosť, ktorá sa vytvára na povrchu tela, rýchlo prechádza prvou vrstvou. Táto vrstva vlhkosť neabsorbuje ani nezadržiava. Namiesto toho odovzdáva vlhkosť do druhej vrstvy, ktorá vlhkosť rozptyľuje a rozprestiera ju, aby sa rýchlejšie vyparila. Okrem výborných vlastností pri odvádzaní vlhkosti sa tiež vyznačuje odolnosťou voči vetru, pružnosťou a stálosťou. Materiál je stopercentne priedušný.
LUNARLON Pena zaisťuje elastické, optimálne mäkké tlmenie. Umožňuje rovnomerné rozloženie záťaže a pomáha znižovať bolestivý tlak na došľapové body chodidiel.
RECCO® Lavínový záchranný systém, ktorý uľahčuje včasné vyhľadanie zasypaných osôb. Dve časti 1. odrazová doštička a detektor – umožňujú rýchlo smerovo určiť polohu pomocou harmonického radaru. Systém RECCO® dopĺňa svojou funkciou vysielač s prijímačom a zvyšuje nádej na včasné nájdenie. 
CLIMA FIT Materiál je zložený zo špeciálnych vrstiev mikrovlákien. Veľmi jemné mikrovlákna sú tesne umiestnené do tkanej štruktúry. Medzi nimi sú ponechané minimálne medzery, príliš malé na to, aby nimi prešla voda vo forme kvapiek či snehu, avšak dostatočne veľké, aby nimi mohol unikať pot vo forme vodnej pary. 
EASYTONE Vďaka dvom prepojeným vankúšikom v podrážke (na špičke aj päte), v ktorých sa pri chôdzi pohybuje vzduch, táto obuv simuluje chôdzu po piesku a tým núti Vaše svaly k vyššej aktivite. Kvôli zníženej stabilite pri chôdzi sa odporúča iba ako vychádzková obuv. Nevhodná na cvičenie.
RUNTONE Vďaka malým vankúšikom v podrážke, v ktorých sa pri chôdzi pohybuje vzduch, táto obuv simuluje beh po piesku a tým núti Vaše svaly k vyššej aktivite. Väčšie množstvo menších  vankúšikov je rozmiestnené po celej podrážke tak, aby pri behu poskytli dostatočnú stabilitu, no zároveň viac zaťažili Vaše svaly.
EVA   Je to vlastne medzi podrážka medzi podrážkou a vnútornou stielkou.Zvyčajne je vyrobená z Etylén Vinyl Acetátu (EVA)  a zaisťuje odolnosť, citlivé odpruženie nohy. Medzi podrážka je mimoriadne ľahká a dobre sa udržuje. Používa sa v kombinácii aj s PU materiálom (PolyUretán).
PRIMALOFT®   Je to materiál konštruovaný pre vyššiu odolnosť proti teplu, vode a vetru. Izolácia udržuje telo v teple, v suchu a pohodlí, a to aj v extrémnych podmienkach.
NON MARKING   Je to špeciálne upravený materiál, ktorý hlavne pri indoorových aktivitách nezanecháva farebné šmuhy na podlahe.
WIND STOPPER   Je to materiál, ktorý je vetruodolný a pritom priedušný,  neodoláva vode, ale vďaka  aplikácii Polar Fleece nepremoká pri mrholení.
TECNOPILE®   Je to materiál, ktorý má vysokú hodnotu tepelnej izolácie, antipillingovú úpravu, elastničnosť, priedušnosť, ľahkú údržbu, hrejivosť a ľahkosť.     
CLIMASHIELD™  Ľahká, priedušná a výkonná izolačná tkanina udrží teplo a vzdušnosť nohy pomocou izolácie na priehlavku a prednej časti topánky.
SENSIFIT™  Umožňuje dokonalé prispôsobenie topánky k chodidlu, zabezpečí pohodlie a stabilitu.
CONTAGRIP™  Zabezpečuje protišmykovú ochranu na základe mixu viacerých materiálov použitých pri výrobe podrážky .
WATERNITY® Jedná sa o špeciálne zloženie polyesterového materiálu, ktorý  je mimoriadne odolný voči chlóru, slnečnému žiareniu a vyznaťuje sa farebnou a tvarovou stálosťou. 
QUICKLACE™ Kratšia ale silná šnúrka umožňuje zaviazanie na jeden pohyb. Umožňuje jednoduché zaviazanie aj rozviazanie.
QUICKFIT™ Asymetrický systém šnurovania umožňuje jednoduché a rýchle zaviazanie a rozviazanie.
AGION® Technológia zabezpečuje dlhodobé antibakteriálne účinky hlavne pomocou striebra, medi a zinku. Zamedzí vzniku pachu a baktérií, ktorých živná pôda je pot. Zvyšuje životnosť a funkčnosť výrobku. Použitie: obuv, odevy 
THINSULATE™ Je to materiál, ktorý zabezpečuje výbornú tepelnú izoláciu vďaka vláknam, ktoré majú priemer okolo 15 mikrónov. Udržuje teplo, popritom však prepúšťa vlhkosť do vonkajšieho prostredia. Použitie: zimné rukavice, odevy, obuv.
FIBERFIL® Technický popis. Je to mäkké hrejúca PU pena, ktorá sa používa na tepelne izolačné výstelky napr. obuvi, oblečenia...
ACTILOFT™ Je to technológia zabezpečujúca výborné zateplenie textilných materiálov a zároveň ich priedušnosť.
INFINITEX™ Je to špeciiálna textília, ktorá je vysoko odolná voči účinkom chlóru. Tkaniny s touto technológiou nedegradujú v chlórovanej vode a zachovajú si pôvodné vlastnosti aj po dlhodobom používaní.
TECHLITE® Technický popis. Je to technológia, ktorá zabezpečuje vynikajúcu tepelnú izoláciu pomocou trojdimenzionálne tvarovaného materiálu. Použitie: tepelná izolácia odevov, obuvi.
OMNI-GRIP® Zabezpečuje protišmykovú ochranu na základe rôzneho tvarovania podrážky, poskytuje stabilitu na ľade, rozmočenom snehu ako aj na mokrom či suchom povrchu.
WATERPROOF Technológia membrány, ktorá poskytuje vodeodolnosť a nepremokavosť materiálov. Používa sa hlavne na nepremokavé odevy a obuv.
 BOOST™ Nová penová výplň podrážky obuvi adidas je vyrobená z materiálu od spoločnosti BASF a zaisťuje doteraz najvyššiu návratnosť energie došľapu pri bežeckej obuvi. Jej funkcia sá dá zjednodušene prirovnať k trampolíne.
X-RAIL Špeciálne zosilnený skelet v oblasti silového trojuholníku topánky umožňuje účinný prenos sily z oblasti holene do oblasti prstov. Toto výrazne uľahčuje nasadenie oblúku a fázu vedenia. Kinetická energia je prenášaná presne tam, kde ju potrebujete.
SENSITIVE TOEBOX Elastický neoprén v oblasti prstov zaručuje optimálny tvar a vynikajúcu izoláciu.
HEAT SYSTEM READY Skelet a vnútorná topánka sú predpripravené na použitie vykurovacích systémov. Musíte len navliecť vykurovací kábel stielky a pripnúť batériový systém na zadnú časť skeletu. Použitelné pre všetky štandardné systémy.
ON / OFF PISTE MODE Topánky môžu byť prispôsobené jednotlivým snehovým podmienkam. Vyššia poloha spoileru znamena väčší náklon (17°) vhodný na tvrdé zjazdovky. Nižšia poloha znamená menší náklon (14°) vhodný do hlbokého snehu a na zmäknuté zjazdovky.
H.I.P.E. High Insulation PolyEthylene: maximálna tepelná izolácia na troj-vrstvovom princípe.
FFS PERFORMANCE FIT Predstavuje dizajn vnútornej papuče, ktorý je robustný a trvanlivý, sedí tesne, tepelne formovateľný.
FULL CUSTOM THERMO TOEBOX Lepšiu tepelnú izoláciu a ideálny tvar pre individuálnu šírku prednej časti nohy prináša elastický box na prstoch zo špeciálneho neoprénu a lycry.
RAPID SLIDE SYSTEM Mimoriadne hladký materiál a bezošvová technológia v vstupnej časti topánok zabezpečujú úroveň komfortu pri obúvaní v tejto kategórii dosiaľ pokladanú za nemožnú.
WBT Širšia konštrukcia lyže v zóne systému podpory stúpania zlepšuje výkon pri stúpaní a zároveň poskytuje optimálnu stabilitu pri klasickej technike
CAMBER CLASSIC MY STYLE Nižšie predpätie v porovnaní s unisex modelom je vhodné pre osoby s nižšou váhou. Skonštruované pre klasickú techniku s vynaložením menšej námahy.
LACE COVER Prekrytie šnúrok ako dodatočná ochrana pred snehom a vlhkom.
CLEANSPORT NXT Špeciálna impregnácia vnútornej vložy. Topánky bez zápachu, na základe prírodných enzýmov, bez použitia chémie.
INJECTED EXTERIOR HEEL CAP Dobré upevnenie päty a robustná ochranav jednom: ochrana päty z vonkajšej strany sa stará o ešte lepší prenos síl.
AIR CARBON Superľahký a extrémne pevný HighTech materiál z leteckého priemyslu. Zlepšuje ovládateľnosť a výkon.
DUAL RADIUS SYSTEM Techický popis: Rozdielne polomery krojenia v prednej a zadnej časti lyží umožnujú rýchlejšie nasadenie oblúku a vynikajúcu výkonovú charakteristiku v dlhých aj v krátkych oblúkoch. Amplifier dodáva takémuto krojeniu lepšiu stabilitu.
SANDWICH SIDEWALL CONSTRUCTION Drevené jadro kombinované s ABS bočnicami v klasickej sendvičovej konštrukcii pre vyvážený ohyb a dokonalú reakciu.
ON-PISTE ROCKER Kratšia kontaktna dĺžka lyže zabezpečuje jednoduchšie točenie a manévrovanie
AIR POWER Jadro s menšou hustotou. Znížená váha lyží znamená Ľahšie ovládanie a úsporu energie pri lyžovaní.
CARBON TECH Špeciálna sieť z karbonového vlákna zlepšuje torzné vlastnosti a celkovú pevnosť.
FIBER TECH Tecnický popis: Špeciálna sieť zo sklených vlákien harmonizuje prehyb lyže v oblúku.
S.A.S. Je hermeticky uzavretý systém, ktorý vytvára vzduchové komory medzi dvoma objektívmi. Týmto spôsobom sú vnútorné šošovky suché, chránené pred zimou. Táto technológia udržiava
konštantnú vzdialenosť medzi dvoma šošovkami, zabraňuje optickému skresleniu a zaisťuje dokonalú viditeľnosť.
THERMOTEC Materiál z radu Polar fleec, vyrobené z polyesterového vlákna. Poskytuje vynikajúce termálne vlastnosti. Vysoká elasticita a komfort zaisťujú  optimálny komfort. Nízka hmotnosť, mäkká tkanina a rýchloschnúce vlastnosti sú hlavnými prednosťami tohoto materiálu.
RECCO® Elektronické zariadenie, ktoré umožňuje rýchlejšiu lokalizáciu ľudí zavalených lavínou. Systém sa skladá z dvoch častí: pasívne užívateľské zariadenie - detektor
a rozhlasový vysielač - reflektor všitý do oblečenia, ktorý slúži k záchrane v horských oblastiach.
NFS Je navrhnutý tak, aby boli vaše nohy umiestnené v prirodzenej polohe vychýlením chodidiel k vonkajšej hrane a použitím polohy päty človeka ako stredový bod. Takáto poloha poskytuje rýchlejší prechod do oblúkov s razantnejším gripom na hranu a lepšou ovládateľnosťou lyže počas celého oblúku, vyšší výkon, cit a lepšia rovnováha.