Hľadať Registrácia
Môj košík 0,00 €

Všetko čo potrebujete vedieť o športovej masáži

Pridané 19.03.2019 Gurkuda

Aký je rozdiel medzi športovou masážou a klasickou masážou?

Masáž vo všeobecnosti podporuje relaxáciu, zlepšuje tok krvi a znižuje svalové napätie. To prispieva k urýchleniu zotavenia svalov a zlepšeniu svalového výkonu. Športová masáž sa líši od tradičnej masáže tým, že pomáha aktívnym jedincom pomôcť pri zotavení a predchádzať zraneniam.

Pri klasickej masáži si môžete užívať krúživé dotyky po celom tele, tá športová je cielenejšia a môže byť menej príjemná.

Prečo by ste mali vyskúšať športovú masáž?

Na to aby ste využívali výhody športovej masáže nemusíte byť profesionálny športovec. Skúsený terapeut vie rozpoznať, keď sú mäkké tkanivá tela abnormálne alebo nevyvážené. Tieto abnormality môžu viesť k bolestiam, bolesti môžu ovplyvniť výkon, alebo môžu predisponovať jednotlivca k zraneniu. Športová masáž môže tiež pomôcť po úraze, zmierniť bolesť a zabrániť svalovej nerovnováhe.

Ako sa pripraviť na športovú masáž?

Vezmite to pomaly. Svaly lepšie reagujú na relaxačné techniky a práce s mäkkými tkanivami, keď sú zohriate. Aj keď si svoj tréning nezladíte so svojou masážou, prísť na masáž bez zahriatia nemusí byť efektívne ako keď si pred ňou dáte ľahkú chôdzu.

A čo po masáži?

Rovnako ako po luxusnej masáži v kúpeľoch je dôležitá hydratácia. Masáž pomáha rozštiepiť svalové adhézie a začať proces odstraňovania toxínov, preto sa odporúča piť dostatok vody na doplnenie svalov a dokončenie vyplavovania toxínov z vášho systému. Mimoriadne užitočné je podľa Lombardiho vypiť elektrolyty.

Ako si najlepšie vybrať maséra? Opýtajte sa priateľov z posilňovne, inštruktorov, ktorí majú podobné fitness ciele. Chcete predsa nájsť terapeuta, ktorý pochopí ak druh tréningu robíte aby vedel na čo sa zamerať.

Nike NSW MODERN JOGGER GREY nohavice

Pánske tréningové nohavice Nike NSW MODERN JOGGER GREY 80% bavlna 20% polyester

Akcia
31,20 €
Columbia GO TO HOODED JKT BLUE pánska outdoor bunda

Pánska outdoor bunda Columbia GO TO HOODED JKT BLUE Omni-heat viditelná technoloógia hliníkových bodiek na priedušnom materiály zaisťuje viacej tepla prostredníctvom odrazu ľudského tepla a jeho udržnia pod odevom. Outdoorová bunda so sťahovatelnou kapucň

85,70 €
Turistická bunda McK ACTIVE KENNY RED

Turistická bunda McK ACTIVE KENNY RED je zateplená výplňou THINSULATE odolná proti vetru. Rukávy ukončené gumičkmi. Sťahovacia kapuca a spodok. Dve vrecká na zips.

52,70 €

Posledné príspevky

Ako naučiť dieťa lyžovať bezbolestne I.
Ako naučiť dieťa lyžovať bezbolestne I.
V nasledujúcej sérií článkov Vám ponúkneme pár rád, ako si poradiť s dieťaťom pri prvých zážitkoch na svahu, aby nemalo traumu, zlozvyky a zlý deň.
Ako na lyžiarske okuliare II.
Ako na lyžiarske okuliare II.
Pokračovanie článku so zostávajúcimi parametrami.
Ako na lyžiarske okuliare I.
Ako na lyžiarske okuliare I.
Veríme, že tento článok pomôže vybrať tie správne okuliare, aby ste si lyžovačku užili a nie furt naprávali okuliare, utierali rosu a žmúrili, alebo naopak pučili oči do tmy.
Ako na lyžiarske prilby II.
Ako na lyžiarske prilby II.
Ako na prilby II. je pokračovaním článku o výbere a druhoch lyžiarskych prilieb.